هکرها از طریق در پشتی یافت شده در نرم افزارهای Asus هزاران نفر را آلوده کردند

در روز دوشنبه، ما یکبار دیگر شاهد استفاده مجرمان از اعتماد و به کارگیری آن به عنوان ضعف بودیم.

به گزارش لابراتور Kaspersky یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کامپیوتر جهان، ASUS، به اشتباه یکی از برنامه backdoor  به نام "ShadowHammer" که هکرها به آن نفوذ کردند را کمپانی به صورت خودکار بر روی نرم افزارها به روزرسانی کرده است.

ارایه ی تخمین های اولیه ی کارشناسان نشان میدهد که به روزرسانی تروجان ها ممکن است تا نیم میلیون دستگاه ویندوزی را تحت تاثیر قرار دهد. به گزارش Kaspersky  ،57000 کاربر محصول ASUS مورد حمله قرار گرفتند،" اما ما به طور کلی این مقدار را 1 میلیون تخمین زده ایم."  Symantec telemetry نشان داد 13000 درگیر هستند(80 درصد آنها کاربران عادی هستند نه سازمان). محدوده کامل حمله هنز مشخص نشده است.

انگیزه ی هکرها نامعلوم باقی مانده است،اما Kaspersky خاطرنشان کرد که 600 آدرس MAC به طور خاص هدف قرار گرفته اند، حتی اگر به روزرسانی به مراتب مخرب تر باشد.

گیزمودو (اسم سایت یا خبرگزاری یا شرکت است) جهت کسب اطلاع با Asus تماس گرفته است و به محض اینکه آنها پاسخی دهند شما را در جریان خواهیم گذاشت. Motherboard که در ابتدا این خبر را پخش کرده بود گفت آنها نیز با Asus تماس گرفته اند و هنوز پاسخی دریافت نکرده اند

Leave your comment