نفوذ هکرهای چینی به بیست و هفت دانشگاه جهت یافتن اسرار نظامی

 

به نقل از مجله وال استریت از شرکت امنیت سایبری iDefense، هکرهای چینی به منظور دستیابی به اسرار نیروی دریایی به چندین دانشگاه در ایالات متحده و سرتاسر جهان نفوذ کرده اند.

هکرها ایمیل هایی که ظاهرا از سوی دانشگاه های همکار بود را برای این دانشگاه ها ارسال می کردند که با باز شدن پیام موفق به نفوذ درون سیستم های آن ها می شدند.از گذشته دانشگاه ها اهدافی به ظاهر ساده تر در مقایسه با پیمانکاران ارتش ایالات متحده محسوب شده و پژوهش های نظامی ارزشمندی را در اختیار داشتند.

بیست و هفت دانشگاه، ازجمله موسسه فناوری ماساچوست، دانشگاه واشنگتون و کالج های دیگری در کانادا و آسیای جنوب شرقی هدف این هکرها قرار گرفتند. به دلیل ادامه روند تحقیق و بررسی ها iDefense از هیچ دانشکده ای نام نبرده است،اما به نقل از چند منبع ناشناس به WSJ، دانشگاه استیت پن و دوک از اهداف دیگر این هکرها بوده اند.

حملات سایبری بر روی دانشگاه هایی با حوزه مطالعاتی زیرآبی یا دانشکده های مرتبط با این حوزه بودند. بسیاری از آنها با بزرگترین موسسه پژوهش اقیانوسی ایالات متحده که مرکز جنگ افزارهای نیروی ایالات متحده به شمار میرود در ارتباط بودند.

پژوهشگران امنیتی با نام هایی چون Mudcarp،Periscope،temp، leviathan از این گروه یاد کرده اند. اارتباط آنها با چین مشخص نیست، اما براساس باور تحلیلگران، از آنجا که اطلاعات نظامی ایالات متحده هدف قرار گرفته شده است، امکان حمایت مالی آنها توسط چین وجود دارد.

حملات سایبری چین که طی این دوره روی داده است، ترس نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده را چندین برابر کرده است.

Leave your comment