مواظب برنامه های تقلبی Key gen باشید

برنامه key Gen برنامه هایی هستند که به روش های مختلف نرم افزارهای تجاری را به نحوی دستکاری می کنند که نرم افزار تصور می کند به طور قانونی و رسمی ثبت و فعال شده است.

مهندس زهرا ریحانی کارشناس IT در گفتگو با خبرنگار فناوري اطلاعات باشگاه خبرنگاران در توضیح برنامه های key Gen که به دنبال عرضه مستقیم عامل جدید ویندوز 8 انتشار یافته است، گفت: همزمان با عرضه سیستم عامل جدید ویندوز 8 سو استفاده هایی مختلفی رخ داده است و در حال حاضر نیز افراد نفوذ گر ویروس نویسان با وعده نصب ویندوز 8 سعی در ضریب کاربران را دارند. 

ریحانی تصریح کرد: دو برنامه مخرب جعلی تحت عنوان key Gen بر روی سایت های مختلف اینترنتی عرضه شده که دارای نام های ADW-SOLIMBA و JOKE –ARCHSMS هستند.

بد افزار مخرب ADW-SOLIMBA از کاربر می خواهد که برای فعال کردن ویندوز 8 بر روی دکمه OKکلیک کند و این کلیک می تواند به طور ناخواسته مجوزی از سوی کاربر برای انجام عملیات مخرب باشد. و برنامه JOKE –ARCHSMS از کاربران می خواهد مشخصات خود را از طریق پیام کوتاه به یک شماره تلفن ارسال کند. که ارسال اینگونه پیامک ها نیز می تواند افشای اطلاعات شخصی کاربران را به دنبال داشته باشد.

Leave your comment