"با خیال راحت" فلش درایو USB را جدا کنید!!!

 

همه متخصصان تکنولوژی به شما گفته اند قبل از جدا کردن فلش حتما از safely eject (خروج بیخطر) استفاده کنید.

ماکروسافت یکبار برای همیشه این تاییدیه را به شما میدهد، در ویندوز 10، لازم نیست دیگرنگران این موضوع باشید. ویندوز 10 دارای یک ویژگی به نام " quick removal(حذف سریع)" است که به شما اجازه می دهد هر زمان فلش درایو USB را از سیستم جدا کنید  (زمانی که در حال انتقال داده روی فلش درایو USB نیستید)

و اکنون این تنظیمات پیش فرض برای هر فلش درایو USB جدیدی که آن را به ویندوز 10 نسخه 1809 وصل می کنید. (بر طبق راهنمایی پشتیبانی مایکروسافت خود ) تعریف شده است.

اساسا، " quick removal(حذف سریع)" از جابه جایی اطلاعات پیوسته ویندوز بر روی فلش درایو  USB جلوگیری می کند.

از لحاظ فنی، مایکروسافت کلید این رویه را در اکتبر هنگامی که نسخه 1809 برای اولین بار ارائه شد زده است، بنابراین این موضوع برای همه کاربران افشا نشده است. هم اکنون که این امکان از طریق بروزرسانی های ویندوز به صورت گسترده تری توزیع شده است مایکروسافت این قابلیت را به اطلاع حرفه ای های IT رسانده است.

بعلاوه ، به گفته تام وارن همکار متخصص شرکت ماکروسافت از ویندوز 7 این قابلیت محافظت از فلش درایور برای شما وجود داشته است.

اما همچنین درست است که مایکروسافت پیام های متفاوتی را در مورد نیاز به جدا کردن ایمن درایوهای USB ارسال کرده است و سیستم عامل قطعا هنوز هم ویژگی های پیشگیرانه "جدا کردن امن USB " را دارد.(من وقتی فلش USB به سیستم ام وصل می کنم وجود آیکون USB در نوار ویندوز کنار ساعت را دیده ام، آیکون فوق هنوز آنجا دیده می شود).بنابراین در حال حاضر، پروسه جدا کردن Flash Drive ها می تواند یکی از آن موضوعاتی باشد که شما به فرزندان تان تعریف خواهید کرد: "یادتان هست قدیم ها Flash را چطوری باید از سیستم جدا می کردیم؟"، مثل جریان دست نزدن به قسمت نوار مغناطیسی در فیلم های VHS، یا جواب ندادن به تلفن وقتی شما به اینترنت متصل بودید.

Leave your comment